TAID 13. Genel Kurulu 17. Subat 2015 Sali günü dernek merkezinde yapilmis ve H. Bahadir Özbayir yeniden iki yil için Yönetim Kurulu Baskanligina seçilmistir. Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise; İffet Türken, Tansu Giz, Özkan Çelik, H. Aydın Yumrukçal, Murat Tokatlı ve E. Emrah Duman seçilmislerdir. Genel Kurul toplantisinin ardindan ilk toplantisini yaparak göreve baslayan H. Bahadir Özbayir baskanligindaki yeni Yönetim Kurulunda Iffet Türken baskan yardimciligi ve M. Kemal Tokatli saymanlik görevlerine seçilmislerdir
 
TAID 11. Olagan Genel Kurulu 12. Subat 2013 Sali günü dernek merkezinde yapilmis ve H. Bahadir Özbayir yeniden iki yil için Yönetim Kurulu Baskanligina seçilmistir. Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise; Iffet Türken, M. Kemal Tokatli, Tayfun Kazazoglu, Tansu Giz, B. Serkan Karataban, H. Aydin Yumrukçal seçilmislerdir. Genel Kurul toplantisinin ardindan ilk toplantisini yaparak göreve baslayan H. Bahadir Özbayir baskanligindaki yeni Yönetim Kurulunda Iffet Türken baskan yardimciligi ve M. Kemal Tokatli saymanlik görevlerine seçilmislerdir.
 
Dernegimiz Olagan Genel Kurulu 12 Subat 2013 Sali günü saat 16.00'da Dernek merkezinde yapilacaktir
 
"Dernegimizin internet sitesinde yer alan online veritabanina TAID üyesi firmalarin aylik satislarina yönelik bilgi girilmesi suretiyle veri paylasilmasi uygulamasinin rekabet mevzuatina uygunlugu hususunda Rekabet Kurumu'na yaptigi basvuru olumlu olarak neticelenmis ve karar ilgili kurumun internet sitesinde yayinlanmistir."
 
OSD-TAID-TAYSAD tarafindan 24-27 Kasim 2011 tarihleri arasinda TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen ISTANBUL COMVEX FUARI gerçeklesmistir.
 
TAID 10. Olagan Genel Kurulu 17. Subat 2011 Persembe günü dernek merkezinde yapilmis ve H. Bahadir Özbayir yeniden iki yil için Yönetim Kurulu Baskanligina seçilmistir. Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise; Esen Kuntsal, C. Tanar Çakmakçi, Tansu Giz, Iffet Türken, Tayfun Kazazoglu ve Tarkan Burak seçilmislerdir. Genel Kurul toplantisinin ardindan ilk toplantisini yaparak göreve baslayan H. Bahadir Özbayir baskanligindaki yeni Yönetim Kurulunda Esen Kuntsal baskan yardimciligi ve Tansu Giz saymanlik görevlerine seçilmislerdir.
 
Dernegimiz Olagan Genel Kurulu 17 Subat 2011 Persembe günü saat 16.00'da Dernek merkezinde yapilacaktir.
 
Ford Otosan A.S. ile Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.S. 15.03.2010 tarihli Yönetim Kurulu karari ile TAID üyeligine kabul olunmuslardir.
 
PUZTMEISTER Makine Sanayi Ticaret A.S. 18.02.2010 tarihli Yönetim Kurulu karari ile TAID üyeligine kabul edilmistir.
 
Kisa adi TAID olan Ticari Araç Ithalatçilari Dernegi 24.12.2009 tarihinde yaptigi Olaganüstü Genel Kurul Toplantisinda tüzük degisikligine giderek adini AGIR TICARI ARAÇLAR DERNEGI olarak degistirmistir. Dernek adinin kisaltmasi, sektör ve kamuoyunda bilindigi sekliyle TAID olarak muhafaza edilmistir. Kuruldugundan bu yana geçen 10 yila yakin süredir ticari araç sektörüne ithalat ve üretim bilesenleriyle entegre bir bakis açisi gelistiren TAID, üyelerinin ithal ve yerli ürünleri ile agir ticari araç pazarinin ve ticari araçlarin ayrilmaz parçasi olan treyler ve üst yapi pazarinin %50’sini asan çok önemli bir bölümünü temsil etmekte oldugundan da hareketle faaliyet alanini ithal ve yerli ayrimi yapilmaksizin; Agir Ticari Araçlar (azami yüklü agirligi 3,5 ton ve üzeri ticari tasit araçlari ve bunlarin tamamlayicisi treyler ve diger üstyapilar) olarak degistirmis bulunmaktadir. Bu açilimiyla Agir Ticari Araç Sektörünün Avrupa Birligi normlari dogrultusunda gelisimine destek vermeyi amaçlayan TAID’e tüzügün gerekliliklerini yerine getiren tüm agir ticari araç, treyler ve üst yapi üreticileri ile ithalatçilari / distribütörleri üye olabileceklerdir
 
OSD-TAID-TAYSAD tarafindan 3-6 Aralik 2009 tarihleri arasinda TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen ISTANBUL COMVEX FUARI gerçeklesmis. Üyelerimizden Daf - Tirsan ve Otokar markalari ile fuarda yer almistir.
 
TAID Olagan Genel Kurulu 19 Subat 2009 tarihinde Dernek merkezinde yapilmistir.
 
Dernek istatistiklerinin etkin bir sekilde tutulmasi ve analiz edilmesi için gerekli olan veritabani sistemi kurularak devreye alinmistir.
 
Yayin No: 3 “Ticari Tasit Sürücü ve Isletmecileri Için Üstyapida Temel Bilgiler” kitapçigi basilarak dagitimi yapilmistir. 2004 yilinda yayinlanan Yayin No: 1 “Ticari Araçlarda Temel Bilgiler” ve 2006 yilinda yayinlanan Yayin No: 2 “Ticari Tasit Sürücü ve Isletmeleri Için Temel Bilgiler” adli kitaplar daha önce sektörün, kamu ve egitim kuruluslarinin hizmetine sunulmustu.
 
TAID Olagan Genel Kurulu 21 Subat 2008 tarihinde Dernek merkezinde yapilmistir.
 
Tirsan Treyler San. ve Nakliyat A.S. dernegimize katilmistir.
 
ITAF 2006 Ticari Araç Fuari 15-18 Mayis 2006 tarihleri arasinda Dernegin aktif katilimi ile TÜYAP / Beylikdüzü'nde basari ile gerçeklestirilmistir. Fuara toplam 220 firma, 22.231 m² stand alani ile katilmis, fuari 12.786 kisi ziyaret etmistir.
 
Ulastirma Bakanligi , Kara Ulastirmasi Genel Müdürlügü tarafindan yayinlanan "Ticari Araçlarda Plaka Tahdidi" teblig taslagi Dernek bünyesinde ayrintili olarak tartisilmis ve Dernek görüsü Bakanliga bildirilmistir.
 
Yayin serisinin 3. kitapçigi olacak olan "Ticari Araç Üstyapicilari için Temel Bilgiler " kitapçigi için bir hazirlama komitesi kurulmus ve çalismalarina baslamistir. Kitapçik 2008 yili içinde basilarak sektörün istifadesine sunulacaktir.
 
Dernegin 2 Nolu yayini olan "Ticari Tasit Sürücü ve Isletmecileri Için Temel Bilgiler" kitapçigi basilmis ve basta üniversiteler, meslek yüksek okullari, meslek liseleri olmak üzere kamu kuruluslari da dahil çok genis bir kitleye ücretsiz olarak dagitilmistir. 11.000 adet basilan kitapçik ayrica üyelerimizce satilan araçlarla birlikte isletmeci ve sürücülere elden verilmistir.
 
Trafik Sigortasi Bilgi Merkezi TRAMER ile temasa geçilerek kurulusun Dernek merkezinde bir sunum yapmasi temin edilmis ve isbirligi imkanlari görüsülmüstür.
 
Uluslararasi nakliyecilerimizin belirli ülkelerdeki geçislerinde karsilastiklari zorluklar ele alinmis ve bunlari gidermek üzere , araç ve treyler ithalatçisi / üreticisi firmalarin yapabilecegi hususlar görüsülerek uygulamaya konulmustur. Bu konuda UND ve RODER gibi meslek örgütleri ile bilgi alisverisinde bulunulmustur.
 
Lojistik sektörünün gelisimine katki yapmak amaciyla 24-26 Eylül 2004 tarihlerinde Istanbul Exhibition Center'de düzenlenen Logitrans'04 fuarina üyelerin bir bölümünün araçlari ile katilimina ilaveten panel sponsoru olarak destek verilmistir. Panel yönetimini TAID Yönetim Kurulu Baskani'nin yaptigi "Avrupa Birligi Yolunda Lojistik Sektöründe Devlet Politikalari ve Lojistik Sektörünün Yapilanmasi"konulu panelde bir çok üst düzey kamu yöneticisi de konusmaci olarak bulunmustur.
 
21-25 Nisan 2004 tarihlerinde Dernegin aktif katilim ve destegiyle TÜYAP tarafindan 1. ITAF Fuari ( Istanbul Ticari Araçlar, Yan Sanayii ve Aksesuarlari Fuari ) düzenlenmistir.
 
Ticari araç sektörünü yakindan ilgilendiren ulusal mevzuat degisiklikleri ve bu konulardaki gelismeler yakindan takip edilmis, ilgili kamu ve sektör kuruluslari ile görüsülerek görüs ve bilgi alis verisinde bulunulmustur.
 
Avrupa ülkelerinde devreye alinan ve 12 ton ve üzeri tüm araçlari kapsayan yeni otoban ücretlendirme sistemi ''Toll Collect'' uygulamasinin, uluslararasi nakliyecilerimiz ve araç teknik donanimlari üzerindeki etkileri incelenmistir.
 
Ticari araç terminolojisi ve ticari tasitlarin temel özellikleri ile ilgili kavramlarin bilinmesi ve sektörümüzün tüm paydaslari arasinda tanimlarda fikir birligi olusturulmasi ihtiyacini karsilamaya yönelik olarak, sektörümüzün sözlügü olarak da tanimlayabilecegimiz '' Ticari Tasitlarda Temel Bilgiler '' kitapçigi hazirlanmis ve Dernegin 1 Nolu yayini olarak sektörün hizmetine sunulmustur. 10.000 adet basilan kitapçik nihai müsterilerimize, egitim kuruluslarina ve kamu kurumlarina ücretsiz olarak dagitilmistir.
 
Sektörün ve kamuoyunun ticari araç pazari hakkinda bilgilendirilmesi amaciyla 3.5 ton ve üzeri kamyon/çekici pazarinda satilan ithal ürünlerle ilgili istatistiklerin aylik bazda derlenerek Dernegin web sitesinde düzenli olarak yayinlanmasina baslanmistir. Ayni istatistikler ticari araçlarin ayrilmaz bir parçasi olarak gördügümüz treyler ve semi treyler satislari için de yapilmaktadir.
 
Nakliye sektörünün önemli bir bölümünü olusturan uluslararasi nakliyecilerimizden 2002 yili basindan itibaren UBAK geçis belgeleri çerçevesinde bir zorunluluk olarak talep edilmeye baslanan , çekici ve treylerlerin periyodik muayeneleri ve bu muayenelerin belgelendirme esaslarini içeren ''Yol Degerlilik'' testlerinin Türkiye'de nasil ve kimin tarafindan yapilacagi konularinda Ulastirma, Bayindirlik ve Sanayi ve Ticaret Bakanliklari nezdinde çalismalar yapilmistir.